Acil Vaka Hizmetleri

Acil Durumlarınız İçin Uzmanlığımızı ve Yüksek İlgimizi En Sade, Anlaşılabilir Biçimde Sunuyoruz

– Ön Tespit (Muayene)

– Olay Tespiti

– Olay Sonrası Müdahale Yardımı

– Siber Dedektif

 

Destek ihtiyacı duyduğunuz herhangi bir aşamada bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ISR, uluslararası bilinirliğe sahip OSCP (Offensive Security Certified Professional), OSCE (Offensive Security Certified Expert) sertifikalı güvenlik mühendislerinin tecrübeleri ile bu konuda sizlere yardıma hazırdır.

 

OSCEOffensive Security Certified Professional

Bizi Arayın
ISR Bilgi Güvenliği, 25 yılı aşkın süredir güvenlik sektörünü takip eden uzmanlardan oluşmaktadır.

Uzmanlarımız çalışmalarına dair bulgularını sizin ihtiyacınıza en uygun şekilde özet nitelikte, teknik açıklamarı ile ve sade bir dil ile Türkçe raporlayarak sizin işinize ve çözüme odaklanabilmenizi sağlar.

Siber güvenlik konusunda bilgi güvenliğini sağladığımız müşterilerimizin güvenliğini sürdürmek amacıyla adlarını burada paylaşmayı doğru bulmuyoruz.

Gizlilik anlaşmamız çerçevesinde referanslarını paylaşmak üzere izin aldığımız müşterilerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışmalar sonucunda tespit edilen sistem zafiyetleri ve bu zafiyetlere bağlı erişilebilecek bilgilerin gizli kalması bizim için yüksek derecede önemlidir.

Siber güvenlik çalışmalarının başlangıcında her iki kurumun da çalışma şartlarına yönelik gizlilik sözleşmesi imzalaması ve bu çerçevede kurumsal disiplinin korunması sağlanmaktadır.

Sözleşmelerimiz çerçevesinde çalışmalarımızın gizlilikle yürütülmesi, size karşı olan şeffaflığımızı kaybetmemiz anlamına gelmemektedir. Çalışmalara yönelik ihtiyaç duyulan detaylı bilgi yetkili kişilere aktarılmaktadır.

Memnuniyet hedefimiz çerçevesinde müşterilerin kazanımı, tekrarlayan müşterilere döndürülmesi ve olumlu referans kazanımı için tüm çalışmalarımız özveri ile yürütülmektedir.

Ön Tespit (Muayene)

Bu hizmetle, güvenlik olaylarını ve/veya şüpheli etkinlikleri, yaşadığınız sorunları tanımlama, kullanıcı bilgisayarlarındaki veya ağınızdaki diğer aygıtlardaki olayların ön tanımlamaları yapılır.

Çalışma sonucunda varsa sorun olduğunun tespiti ve yüzeysel olarak olası sebepleri belirlenir, detaylı bir çalışma talebi halinde yapılması gereken derinlemesine çalışmanın neler olabileceğine ışık tutan ilk bulgular ortaya çıkartılır.

 

Olay Tespiti

Bu hizmetle, ön tespiti yapılmış olan güvenlik olaylarına ve/veya şüpheli etkinliklerine bağlı yaşadığınız sorunları tanımlamak, kullanıcı bilgisayarlarındaki veya ağınızdaki diğer aygıtlardaki olayların ayrıntılarını bulmak amacıyla gerekli tüm teknik çalışmalar, derinlemesine bir çalışma düzeyinde yapılır.

 

Olay Sonrası Müdahale Yardımı

Bir siber saldırıyı hemen anlamanın yanı sıra devamındaki önlemleri almak da ayrı bir acil durumdur.

Saldırı ve tespit detaylarına ve/veya delillerine göre, acil durum yapılacaklar listenizi hazırlayarak, gerekli önlemlerin alınmasında yardımcı olunur.

 

Siber Dedektif

Bu hizmet ile size veya yönetiminizdeki varlıklara yönelik hedefli saldırılara dair detaylı gözden geçirme çalışmaları gerçekleştirilir. Ayrıca, yönetiminizdeki kişisel araçlarınız veya iş kaynaklarınızın yetkisiz kullanımı ile ilgili incelemeler de yürütülebilir.

Bizi Arayın

Adli Bilişim

Bilişim dünyasında bilgiye erişim ne kadar hızlı ise bu platformlarda meydana gelen olaylar ve/veya suçlar da aynı ölçekte hızlı şekilde gerçekleşmekte, bu olaylar ve/veya suçlara ilişkin bulgular, deliller de yine aynı hızda kayba uğrayabilmektedir.

Detaylı bilgiyi “Adli Bilişim” sayfamızda bulabilirsiniz.

 

İleri Düzey Kalıcı Tehdit (APT) Tespit

İleri Düzey Kalıcı Tehdit – APT (Advanced Persistent Threats) işletim sistemi özelliklerini ve mimarisini kullanarak saklanan ve geleneksel metotlar ile bulunamayan, adeta bilgisayarınızdaki bir casus gibi davranan yazılımlardır.

Detaylı bilgiyi “İleri Düzey Kalıcı Tehdit (APT) Tespit” sayfamızda bulabilirsiniz.

 

Siber Hijyen Tespiti

Siber hijyen kontrolü yaparak, zararlı yazılım, zararlı kaynak veya ağ hareketinin belirlenebilmesini sağlanır, bu tespitler sonucunda daha iyi ve daha sağlıklı bir dijital yaşam ve güvenlik sürdürmeniz mümkün kılınır.

Detaylı bilgiyi “Siber Hijyen Tespiti” sayfamızda bulabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Danışmanlık taleplerinize yönelik bizimle iletişime geçebilirsiniz.

bilgi at isr.com.tr
Sizi Arayalım