Kaynak Kod İnceleme

Yazılım kadrosu olan ve sıklıkla yazılım geliştirme ihtiyacı olan firmalar kısıtlı zaman içerisinde üretilen pek çok yazılımda güvenli kodlama metodolojilerini uygulayamayabilirler ya da odak noktası ihtiyaç duyulan yazılım olduğundan güvenli kodlama hatalı uygulanmış olabilir.

Kaynak kod inceleme hizmeti masaüstü uygulamaların yanı sıra mobil, web uygulamaları ve gömülü sistemler için de verilebilmektedir.

Uzmanlık Dalımız Güvenlik

Yazılım geliştirmenin farklı bir uzmanlık dalı olan ve git gide öneminin artış gösterdiği bu konuda uzmanlık alanı bilgi güvenliği olan ISR ekibi uygulamanızın kaynak kodunu inceleyerek güvenlik risklerini ve açıkları oluşturan noktaları belirler ve size raporlar.

Verimliliğe Odaklanın

Bu sayede siz işinize yönelik yazılım çözümüne odaklanırken süreçleriniz de uzamamış olur. ISR, kaynak kodu inceleme konusunda otomatik yazılımların yanı sıra, büyük miktarda insan gücüne dayalı sofistike güvenlik açıklarını tespit eder.

Ne Zaman Kontrol Yaptırılmalı?

Kaynak kodu inceleme hizmetini hem kodlaması tamamlanmış uygulamalarınızda güvenlik yaması üretimi amacıyla, hem de henüz piyasaya sürülmemiş ticari ürününüzün güvenlik kontrolünü sağlamak amacıyla faydalanabilirsiniz.

ISR, uluslararası bilinirliğe sahip OSCP (Offensive Security Certified Professional), OSCE (Offensive Security Certified Expert) sertifikalı güvenlik mühendislerinin tecrübeleri ile bu konuda sizlere yardıma hazırdır.

 

OSCEOffensive Security Certified Professional

 

 

 

ISR Bilgi Güvenliği, 25 yılı aşkın süredir güvenlik sektörünü takip eden uzmanlardan oluşmaktadır.

Uzmanlarımız çalışmalarına dair bulgularını sizin ihtiyacınıza en uygun şekilde özet nitelikte, teknik açıklamarı ile ve sade bir dil ile Türkçe raporlayarak sizin işinize ve çözüme odaklanabilmenizi sağlar.

Siber güvenlik konusunda bilgi güvenliğini sağladığımız müşterilerimizin güvenliğini sürdürmek amacıyla adlarını burada paylaşmayı doğru bulmuyoruz.

Gizlilik anlaşmamız çerçevesinde referanslarını paylaşmak üzere izin aldığımız müşterilerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışmalar sonucunda tespit edilen sistem zafiyetleri ve bu zafiyetlere bağlı erişilebilecek bilgilerin gizli kalması bizim için yüksek derecede önemlidir.

Siber güvenlik çalışmalarının başlangıcında her iki kurumun da çalışma şartlarına yönelik gizlilik sözleşmesi imzalaması ve bu çerçevede kurumsal disiplinin korunması sağlanmaktadır.

Sözleşmelerimiz çerçevesinde çalışmalarımızın gizlilikle yürütülmesi, size karşı olan şeffaflığımızı kaybetmemiz anlamına gelmemektedir. Çalışmalara yönelik ihtiyaç duyulan detaylı bilgi yetkili kişilere aktarılmaktadır.

Memnuniyet hedefimiz çerçevesinde müşterilerin kazanımı, tekrarlayan müşterilere döndürülmesi ve olumlu referans kazanımı için tüm çalışmalarımız özveri ile yürütülmektedir.

Sizi Arayalım

Kaynak kod inceleme hizmetimiz hakkında merak ettikleriniz ve ihtiyaçlarınız için lütfen bizimle iletişime geçin, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

2 yıl boyunca TÜBİTAK Martek desteği ile sürdürdüğümüz ScavDAT projemiz kapsamında geliştirdiğimiz metodolojilerimizden, edindiğimiz tecrübelerden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

bilgi at isr.com.tr

Sizi Arayalım