Adli Bilişim Hizmetlerimiz

Bilişim dünyasında bilgiye erişim ne kadar hızlı ise bu platformlarda meydana gelen olaylar ve/veya suçlar da aynı ölçekte hızlı şekilde gerçekleşmekte, bu olaylar ve/veya suçlara ilişkin bulgular, deliller de yine aynı hızda kayba uğrayabilmektedir.

Bu çerçevede Adli Bilişim kavramı günümüzde aciliyet taşıyan ve önemli bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Olay ya da suçun gerçekleştiği birden fazla fonksiyonu yürütebilen bilişim cihazları;  genel olarak bilgisayar, cep telefonu ve benzeri işlem kapasitesine sahip sayısal medyalarda gerçekleştirilen işlemlerin, izlerin tespiti, raporlanması ve takibi gibi aşamalara ihtiyaç duyulmuştur.

PROFESYONEL VE YÜKSEK BİLİNÇLİ YAKLAŞIM

 

Adli bilişim hizmetlerinde uygulanan genel prosedür aşağıdaki şekildedir:

  • Adli bilişim olayının çözülmesi için ön hazırlıkların yapılması, görüşmeler
  • Delillerin toplanması
  • Delillerin korunması
  • Delillerin adli bilişim metodlarına uygun şekilde incelenmesi
  • Bulguların ortaya konulması
  • Bulguların paylaşımı ve raporlanması

Adli bilişim hususunda çeşitli kullanımı kolay yazılımlar bulunmasına karşın incelemelerin belirli bir disiplin içerisinde uzmanlarca yapılması kesinlikle şarttır.

 

Yeterli teknik bilgi, donanım ve tecrübeye sahip olmadan gerçekleştirilen çalışmalar malesef delil kaybı, delillerin geçerliliğini yitirmesi gibi geri döndürülemeyecek ciddi hatalara yol açmaktadır.
Sıklıkla rastlanılan adli bilişim olaylarında çalışanların suiistimalleri, yetkisiz bilgi erişimleri, bilgi kopyalama, bilgi çalma, işine son verilen çalışan vukuatları, rakipler ya da bilgisayar korsanlarınca İnternet üzerinden uzaktan ağa sızma girişimleri, ticari sırların çalınması, bankacılık konulu kredi kartı ve/veya hesap sahtecilikleri, evli çiftlerin İnternet üzerinden eşlerini aldatmaları, düzeyli ilişkiyi sonlandıran çiftler ve buna bağlı suçlar, özel hayata yönelik İnternet ve telefon yoluyla hakaret ve/veya taciz olayları sıralanabilir.

 

ISR, uluslararası bilinirliğe sahip OSCP (Offensive Security Certified Professional), OSCE (Offensive Security Certified Expert) sertifikalı güvenlik mühendislerinin tecrübeleri ile bu konuda sizlere yardıma hazırdır.

OSCEOffensive Security Certified Professional

ISR Bilgi Güvenliği, 25 yılı aşkın süredir güvenlik sektörünü takip eden uzmanlardan oluşmaktadır.

Uzmanlarımız çalışmalarına dair bulgularını sizin ihtiyacınıza en uygun şekilde özet nitelikte, teknik açıklamarı ile ve sade bir dil ile Türkçe raporlayarak sizin işinize ve çözüme odaklanabilmenizi sağlar.

Siber güvenlik konusunda bilgi güvenliğini sağladığımız müşterilerimizin güvenliğini sürdürmek amacıyla adlarını burada paylaşmayı doğru bulmuyoruz.

Gizlilik anlaşmamız çerçevesinde referanslarını paylaşmak üzere izin aldığımız müşterilerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışmalar sonucunda tespit edilen sistem zafiyetleri ve bu zafiyetlere bağlı erişilebilecek bilgilerin gizli kalması bizim için yüksek derecede önemlidir.

Siber güvenlik çalışmalarının başlangıcında her iki kurumun da çalışma şartlarına yönelik gizlilik sözleşmesi imzalaması ve bu çerçevede kurumsal disiplinin korunması sağlanmaktadır.

Sözleşmelerimiz çerçevesinde çalışmalarımızın gizlilikle yürütülmesi, size karşı olan şeffaflığımızı kaybetmemiz anlamına gelmemektedir. Çalışmalara yönelik ihtiyaç duyulan detaylı bilgi yetkili kişilere aktarılmaktadır.

Memnuniyet hedefimiz çerçevesinde müşterilerin kazanımı, tekrarlayan müşterilere döndürülmesi ve olumlu referans kazanımı için tüm çalışmalarımız özveri ile yürütülmektedir.

Sizi Arayalım

Adli bilişim konusunda merak ettikleriniz ve ihtiyaçlarınız için lütfen bizden randevu alınız, sizi ziyaret etmekten memnuniyet duyarız.

Bizimle bilgi at isr.com.tr e-posta adresinden iletişime geçebilirsiniz.
Sizi Arayalım