Hakkımızda Merak Ettikleriniz Bu Bölümde

Faaliyetlerini TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi’nde bilgi güvenliği üzerine arge çalışmaları ve siber güvenlik hizmetleri ile sürdürmekte olan ISR, 2013 yılında kurulmuştur.

Araştırmacı, çözümcü, üretken ve etik değerlere bağlı temel nitelikleri ile hizmet veren dinamik ISR kadrosu, iş ve proje ortaklığına son derece uygun şekilde organize olmuştur.

ISR, bilişim sektöründe henüz gelişmekte olan ve ihtiyaç duyulan pek çok yeniliği eş zamanlı olarak ihtiyaçları doğrultusunda iş ortaklarına sunabilmektedir. Özellikle şirket bünyesinde kadrolaşmaya gitmek istemeyen, ar-ge veya yazılım ihtiyaçları bulunan üretici firmalara gerekli desteği sunarak mevcut bilgi birikimi ve ürünlerine güncel ve pratik çözümleri hızlı bir şekilde entegre etme esnekliğini sağlamaktadır.

Bilgi güvenliği konusundaki uzmanlığını OSCP (Offensive Security Certified Professional), OSCE (Offensive Security Certified Expert) sertifikaları ile de belgelendirmiş olan ISR ekibi, siber güvenlik konusunda detaylarını sayfa menülerinde bulabileceğiniz eğitim, test ve danışmanlık hizmetlerini de sunmaktadır.

OSCEOffensive Security Certified Professional

TÜBİTAK Martek

 

Hedefimiz;

Sürekli değişen ve gelişen bilgi güvenliği teknolojilerine uyum sağlayarak, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza en iyi kalitede ve güvenirlikte hizmet sunmaya devam etmek, kazandığımız referanslarımızın güven ve destekleri ile yolumuzda hızla ilerlemektir.

Vizyonumuz;

Ülkemizde ve tüm dünyada, toplam hizmet ve güvenilirlik anlayışını sürekli geliştiren, bilgi güvenliğinin tüm alanlarında kendini geliştirmeyi vizyon edinmiş, başta ulusumuzda olmak üzere tüm dünyada bilinen bir marka olmaktır.

  • Kurumsallık odaklı çalışan firmamız “katma değer üreten” güvenlik ve ar-ge danışmanı olmayı
  • Firmamızın ayrıcalıklı yetenekleri doğrultusunda müşterilerimizin tüm ürün ve hizmet beklentilerini yüksek hizmet kalitesi ile karşılamayı
  • Bilgi Güvenliği sektörüne verdiğimiz tüm hizmetleri ar-ge ve mühendislik faaliyetlerimiz ile sürekli geliştirmeyi
  • Faaliyet alanlarımız ve mevcut ürünlerimiz ile bilgi güvenliği sektörünün gelişiminde önemli roller alarak, sürekli girişimci olmayı
  • Gerek özel sektör, gerekse kamu kurumlarında yaptığı tüm çalışmalarında “gizlilik” odaklı çalışmayı

 ISR misyon edinmiştir.


 Yönetim Sistemi Belgelerimiz;

27001_LOGO

ISR Bilgi Güvenliği, 20 yıla yakın süredir güvenlik sektörünü takip eden uzmanlardan oluşmaktadır.

Uzmanlarımız çalışmalarına dair bulgularını sizin ihtiyacınıza en uygun şekilde özet nitelikte, teknik açıklamarı ile ve sade bir dil ile Türkçe raporlayarak sizin işinize ve çözüme odaklanabilmenizi sağlar.

Siber güvenlik konusunda bilgi güvenliğini sağladığımız müşterilerimizin güvenliğini sürdürmek amacıyla adlarını burada paylaşmayı doğru bulmuyoruz.

Gizlilik anlaşmamız çerçevesinde referanslarını paylaşmak üzere izin aldığımız müşterilerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışmalar sonucunda tespit edilen sistem zafiyetleri ve bu zafiyetlere bağlı erişilebilecek bilgilerin gizli kalması bizim için yüksek derecede önemlidir.

Siber güvenlik çalışmalarının başlangıcında her iki kurumun da çalışma şartlarına yönelik gizlilik sözleşmesi imzalaması ve bu çerçevede kurumsal disiplinin korunması sağlanmaktadır.

Sözleşmelerimiz çerçevesinde çalışmalarımızın gizlilikle yürütülmesi, size karşı olan şeffaflığımızı kaybetmemiz anlamına gelmemektedir. Çalışmalara yönelik ihtiyaç duyulan detaylı bilgi yetkili kişilere aktarılmaktadır.

Memnuniyet hedefimiz çerçevesinde müşterilerin kazanımı, tekrarlayan müşterilere döndürülmesi ve olumlu referans kazanımı için tüm çalışmalarımız özveri ile yürütülmektedir.

Güncel Haberler (Anasayfa Haberleri)

HAKKIMIZDAKİ GEÇMİŞ HABERLER

TÜBİTAK BİLGEM & TÜBİTAK MARTEK ile

“Siber Güvenlik Farkındalığı”

Siber Güvenlik Farkındalığı

27.01.2017

27 Ocak tarihinde TÜBİTAK BİLGEM (Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi)’de genel davete açık olan bilgi güvenliği farkındalık eğitimi gerçekleştirdik.

Çalışmalarımıza diğer TÜBİTAK Enstitüleri ve GEBZETO (Gebze Ticaret Odası) ile de devam edeceğiz.

Siber Güvenlik Farkındalığı
Siber Güvenlik Farkındalığı

Silikon Vadisi Faaliyetlerimiz

Silicon Valley

09.01.2017

Satış, Pazarlama ve İş Geliştirme Ofisi

Silikon Vadisinde TÜBİTAK’a ait alanda faaliyetlerimizi gerçekleştirebilmek, çalışmalarımıza hız vermek amacıyla görüşmeler yaptık.

Microsoft
Silicon Valley

Chicago Turkish Trade Center Ofisimiz

TTC

05.01.2017

İhracat faaliyetlerimizi hızlandırmaya yönelik ABD seyahati gerçekleştirdik. TTC (Turkish Trade Center)’da satış ve pazarlama ofisi faaliyetlerimiz için altyapıyı gözlemleyip iş geliştirme üzerine görüşmeler yaptık.

Argonne National Labs
Argonne National Labs

Yeni Projelerimiz İle Hızla Devam!

“Defansif Siber Güvenlik Projesi”

İç Ağ Sızma Testi

10.10.2016

Zafiyet Engelleme

Ülkemizin KOBİ’lerine siber güvenlik çözümleri sunmak için yeni projeler üzerinde çalışıyoruz.

KOBİ boyutundaki tüm firmalarımızı siber güvenlik ile tanıştırmak için çalışıyor, teknoloji kullanımlarını artırırken karşılaştıkları güvelik sorunlarını, ihtiyaçlarını tespit ediyor, sorunlarına çözümler üretiyoruz.

Siber güvenlik konusunda ihtiyaçlarınız ve bilgi talebi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yeni Referanslarımız ile Güçleniyoruz!

“Tina – Yerli Siber Saldırı Engelleme Sistemi”

Tina

10.10.2016

DTM

Tina, ülkemizin önde gelen kurumlarını korumak için kendini tanıtmaya ve kullanıcı sayısını ve teknolojilerini artırmaya devam ediyor.

Demo çalışması ve bilgi talebi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TÜBİTAK UME

“Bilgi Güvenliği Semineri”

TÜBİTAK UME (Ulusal Metroloji Enstitüsü)'nde 

23.09.2016

TUBITAK UME Egitim

23 Eylül tarihinde TÜBİTAK UME (Ulusal Metroloji Enstitüsü)’nde kurum çalışanlarının katılımına yönelik bilgi güvenliği farkındalık eğitimi gerçekleştirdik.

Çalışmalarımıza diğer TÜBİTAK Enstitüleri ile de devam edeceğiz.

“ASA – Arge, Sanayi, Akademi Buluşması – Kayseri”

Arge Sanayi Buluşması

06.09.2016

Arge - Sanayi Buluşması - Kayseri

Ar-Ge, Sanayi ve Akademi (ASA) Buluşması’nda 05-06 Eylül tarihlerinde Kayseri’de yer aldık.

TÜBİTAK MARTEK yürütücülüğünde; Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (KOSB)’un ev sahipliğinde, Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, ORAN Kalkınma Ajansı işbirliğiyle tüm teknopark yönetici şirketleri ve teknoparklarda faaliyet gösteren Ar-Ge firmalarının, üniversitelerde görevli akademisyenlerin ve Kayseri bölgesinde üretimlerini sürdüren sanayicilerin bir araya geldi.

“Siber Güvenlik Farkındalık Günü”

Siber Güvenlik Farkındalık Günü

22.08.2016

Siber güvenlik farkındalık etkinliklerimiz, gelen yoğun talepler dolayısıyla artık daha sık düzenlenmektedir, etkinliklere katılım için bizi takip edin!

TÜBİTAK Martek’te düzenlediğimiz “Siber Güvenlik Günü” etkinliğinde konuşmacı Ünlü AĞYOL ISR Bilgi Güvenliğini temsil etti.  Etkinlik süresince siber güvenlik için alınması gereken önlemler, yapılan yanlışlardan bahsedilmiş ve etkinlik soru cevap şeklinde gerçekleşmiştir.

Siber Güvenlik Farkındalık Günü

“ISR Demo Day Katılımı”

Demoday

23.05.2016

Demoday

TÜBİTAK MARTEK tarafından düzenlenen DEMO DAY ‘de Tina Siber Saldırı Engelleme ürünümüz ve ekibimize dair özet bilgiler paylaşıldı.

“Çözümpark Tina’yı İnceliyor”

Cozumpark

27.03.2016

“Ürün tam bir güvenlik pakedi aslında gözlemlediğim kadarıyla, sıfır gün saldırı tespit / zararlı yazılım analizi / honeypot ürünlerinin bir karışımı gibi. Ürünle ilgili anlatılacak çok fazla şey var.”

Bilgehan POYRAZ

Çözümpark, 2016

Tina, Çözümpark yazarlarından Bilgehan POYRAZ tarafından özenle incelenerek seri halde yayınlandı.

“Giriş”, “Teknik İnceleme” ve “Detaylı İnceleme” olmak üzere 3 ayrı dizide basit düzeyden üst düzeye kadar incelemeler gerçekleştiren Bilgehan POYRAZ’ın yazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

Tina – Giriş Makalesi

Tina – Teknik İnceleme

Tina – Detaylı İnceleme

“İnovasyon Haftası”

Inovasyon Haftası

03.12.2015

“İnovasyon Haftasına TÜBİTAK Martek ile Katıldık”

T.C. Ekonomi Bakanlığı ve TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin) düzenlediği Türkiye İnovasyon Haftası’na TÜBİTAK Martek ile birlikte katıldık.

Tina Antalya Toplantısında Tanıtımda

Tina Antalya

23.10.2015

ISR Tina’yı Antalya kullanıcılarına tanıttı.

Antalya Rixos Downtown’da iş ortağımız Eksendata tarafından düzenlenen etkinlikte Tina teknolojileri tanıtıldı. Ürün özellikleri ve kullanılan teknolojinin açıklandığı sunumlarımıza katılımcılarımız yoğun ilgi gösterdi.

Oldukça yağmurlu ve ulaşımın güç yapıldığı bir gün olmasına karşın tüm katılımcılarımıza ilgilerinden ötürü teşekkür ederiz.

ISR 2 Yaşında!

ISR Yıldönümü

22.10.2015

 

ISR 2nci Yılını Kutluyor!

ISR 2 yaşında

Yeni Nesil Güvenlik Ürünü Tina KOBİ ile Buluştu

Tina Kutular

01.09.2015

Yeni Nesil Yerli “TINA” Siber güvenliğe güç katan katman!

TÜBİTAK MARTEK’te yeralan ISR Bilgi Güvenliği tarafından geliştirilen yerli siber tehdit engelleme sistemi TINA, TESAN dağıtım kanalı ile satışa sunuldu.

http://www.kobi-efor.com.tr/haber/yeni-nesil-yerli-tina-siber-guvenlige-guc-katan-katman-h4427.html

 
Yüzde 100 yerli sermaye, TÜBİTAK ve KOSGEB destekleri ile üretilen ve internet kaynaklı siber tehditlere karşı, bir çok patent başvurusuna konu yeni teknolojiyi içeren “Siber Tehdit Algılama, Raporlama ve Engelleme Sistemi – TINA”nın test çalışmaları tamamlanarak ilk versiyon satışlarına Ağustos ayı itibarı ile başlandı.

TINA Basındaki Yerini Almaya Başlıyor

Tina Kutular

23.07.2015

TINA Haber ve Röportajlarımız

Siber Tehdit Engelleme Sistemi TINA’ya dair haberler okuyucular ile buluşuyor..


ISR, yeni siber tehdit engelleme sistemi TINA Security’yi pazara sundu

Yerli inovatif siber güvenlik ürünleri geliştirme misyonuyla kurulan ve halen TÜBİTAK MARTEK’te yer alan ISR, kurulduğu ilk yıl bir çok küresel markaya kullanıcı doğrulama ve yetkilendirme projeleri geliştirmiş ve sızma testleri, APT, kaynak kod analizi gibi çeşitli güvenlik denetimleri üzerine uzmanlaşmaya başlamış.

Devamı için; http://webrazzi.com/2015/08/14/isr-siber-tehdit-engelleme-sistemi-tina-security/


 

SİBER GÜVENLİĞİN ‘GÜÇ’ KATMANI

TÜBİTAK MARTEK bünyesinde yer alan ISR Bilgi Güvenliği tarafından geliştirilen yerli siber tehdit engelleme sistemi TINA, TESAN dağıtım kanalı ile satışa sunuldu

Devamı için; http://www.sanayigazetesi.com.tr/kobiler/siber-guvenligin-guc-katmani-h9585.html

 


 

TÜBİTAK MARMARA TEKNOKENT FİRMALARINDAN ISR BİLGİ GÜVENLİĞİ TARAFINDAN GELİŞTİRİLEN YERLİ SİBER TEHDİT ENGELLEME SİSTEMİ TINA SATIŞA SUNULDU

Yeni Nesil Yerli “TINA”,Siber Güvenliğe Güç Katan Katman!

Devamı için; http://marmarateknokent.tubitak.gov.tr/tr/haber/tubitak-marmara-teknokent-firmalarindan-isr-bilgi-guvenligi-tarafindan-gelistirilen-yerli

 


 

Yerli Siber Tehdit Engelleme Sistemi: TINA

Devamı için; http://h4cktimes.com/roportajlar/yerli-siber-tehdit-engelleme-sistemi-tina-ile-roportaj.html

 


 

Siber Güvenliğinize Güç Katan Yerli Teknopark Girişimi: TINA!

TÜBİTAK MARTEK’te yer alan ISR Bilgi Güvenliği tarafından geliştirilen yerli siber tehdit engelleme sistemi TINATESAN dağıtım kanalı ile satışa sunuldu.

Devamı için; http://www.girisimhaber.com/post/2015/08/13/Siber-Guvenliginize-Guc-Katan-Yerli-Teknopark-Girisimi-TINA.aspx

 


 

Siber Güvenliğinize Güç Katan Yerli Teknopark Girişimi: TINA!

Devamı için; http://inovasyonkocu.com/siber-guvenliginize-guc-katan-yerli-teknopark-girisimi-tina.html

TINA Kutuları Artık Hazır!

Tina Kutular

08.07.2015

Büyük heyecan ve özveri ile yürüttüğümüz TINA Projesinde, TINA cihazlarının satışa sunulabilmesi için gerekli altyapılar tamamlanmak üzere…

TINA Projesi Test Çalışmaları Hızla Sürüyor

Tina Testleri

25.05.2015

TINA – Threat Intercepting Network Appliance isimli projemizin test çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Milli bir ürün olma yolunda Tina, yüzde yüz yerli sermaye ile başarı elde etme yarışında.

ISR, TESAN Bayileri İle Kapadokya’da buluştu

Tesan Ürgüp Bayi Toplantısı

30.04.2015

Tesan Ürgüp Tina Bayi Toplantısı TESAN İletişim A.Ş.’nin düzenlediği Kapadokya – ÜRGÜP’te gerçekleştirilen bayi toplantısına yaklaşık 500 bayi davet edildi.

TESAN’ın dağıtımını yaptığı ürünlerin tanıtıldığı etkinlikte ISR tarafından geliştirilen Sonic5651, SonicSpot ürünlerinin yanı sıra yakın zamanda piyasaya sürülmesi planlanan Siber Tehdit Algılama, Engelleme ve Raporlama Sistemi TINA da bayilere tanıtıldı.

Özellikle güvenlik ürünü odaklı bayiler tarafından yoğun ilgi gören TINA‘nın Ağustos ayı itibarıyla saha testlerinin tamamlanarak satışa sunulması ve Eylül ayı itibarıyla da teknik bayi eğitimlerine geçilmesi planlanıyor.

TINA Neredeyse Hazır!

Tina Neredeyse Hazır

28.04.2015

Yaklaşık 1 yıldır planlama ve geliştirme çalışmaları hızla yürütülen siber tehdit engelleme projesi “TINA” deneme ve saha testlerine başladı, ürünümüz neredeyse hazır!

ISO 27001 Başvurumuz Sonuçlandı

27001

25.04.2015

ISR Bilgi Güvenliği olarak yürütmekte olduğumuz ISO sertifika sürecimiz olumlu şekilde sonuçlandırıldı.

Yapılan çalışmaların neticesinde 11 Nisan 2015’ten itibaren geçerli olmak üzere “ISO 27001:2005 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi” “Yazılım ve Donanım Hizmetlerinin Sunumu ve Satışı” kapsamında uygunluk yazısı teslim alındı.

TÜBİTAK Martek’in desteği ile Tina TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi’nde üretilerek ilk etapta yurdumuzda ve daha sonra ihracatı yapılarak Avrupa’da kullanıma sunulması planlanıyor.

KOSGEB’den sonra TÜBİTAK’tan da Tina Projemize Destek

Kosgeb

20.03.2015

Tamamen yerli sermaye ile tüm kodları ISR Bilgi Güvenliği tarafından geliştirilen Siber tehdit algılama, raporlama ve engelleme sistemi “Tina” ya, KOSGEB’den sonra TÜBİTAK’tan da proje desteği uygun görüldü.

TÜBİTAK Martek’in desteği ile Tina TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi’nde üretilerek ilk etapta yurdumuzda ve daha sonra ihracatı yapılarak Avrupa’da kullanıma sunulması planlanıyor.

Ülkemizin Doğal Güzelliklerini Seviyoruz, Yeşili Koruyoruz

Ağaçlandırma

19.03.2015

ISR Bilgi Güvenliği ekibi olarak ülkemizin doğal güzelliklerini seviyor, onları korumak ve gelişmesini sağlamak için ağaç dikme etkinliklerinde memnuniyetle görevimizi yerine getiriyoruz.

Bu görevi yerine getirirken keyifle çalışan ekibimizin üyelerinden gelen öneriler doğrultusunda bu tip etkinliklerdeki çalışma kapsamımızı artırmaya karar verdik.

Doğaya ve ülkemize renk katan bu keyifli etkinlikleri 2015 yılı içerisinde lansmanı yapılacak yeni ürünümüz ile de bizzat destekleyecek, değerli müşterilerimizin de katılabileceği şekilde ağaçlandırma faaliyetlerini hızla düzenleyeceğiz.

Ağaç Dikme Etkinliği

TEMA Vakfı ve TÜBİTAK Bilim Ormanı ile gerçekleştirilmesi planlanan bu etkinliklere siz doğa sever takipçilerimizin de katıldığını görmek isteriz.

Etkinliklere katılım için bizi ilgili duyuruları yapacağımız sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

 

Sonic5651 ve SonicSpot TÜBİTAK Haberlerinde

SonicSpot ve Sonic5651

16.03.2015

Sonic5651 ve SonicSpot TÜBİTAK Marmara Teknokent haberlerinde. ISR’ın geliştirdiği ve TESAN İletişim A.Ş. kanalı ile satışı yapılacak olan yeni Sonic5651 ve SonicSpot ürünlerine yönelik tanıtım yazılarına TÜBİTAK MARTEK web sitesi ve TÜBİTAK Bülten’de yer verildi.

Önümüzdeki dönemde bu projelere ilişkin çalışmalarımızın başarıyla süreceği temennisi ile yer verilen bu ilk tanıtım yazısından sonra, çeşitli platformlarda bu ürünlerimizin satış ve tanıtımlarına artık sıklıkla rastlayacağız.

http://marmarateknokent.tubitak.gov.tr/tr/haber/tubitak-marmara-teknokent-firmalarindan-isr-hotspot-ve-sonic-5651-cozumunu-gelistirdi

XI. Kobi Zirvesi’nde Kobiler ile buluştuk

Kobi Zirvesi

12.03.2015

12-13 Mart 2015 tarihleri arasında İstanbul Dedeman Hotel’ de yapılan XI. KOBİ Zirvesi “KOBİ’lerin Orta Gelir Tuzağı’ndan Kurtulma Stratejileri” ana teması ile gerçekleştirildi.

Bu ana tema çerçevesinde iki gün boyunca gerçekleştirilen oturumlarda “2023 Vizyonu Bağlamında Fırsat ve Tehditler”, “Finansal Çözüm Araçları”, “Üniversite-Sanayi İşbirliği, Ar-Ge, İnovasyon”, “Yüksek Katma Değerli Üretimde Bilişim, Teknoloji, Standart, Kalite, Tasarım ve Marka”, “İhracat ve Sektörel Çıkış Yolları”, “Kamu Destek ve Teşvikleri”  değerlendirildi.

Zirvenin birinci günü Marmara Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. A. Arif Ergin’ de aynı oturumda sunum gerçekleştirerek konuyla ilgili görüşlerini dile getirdi.

Kobi Zirvesi Ziyaretimiz

ISR Bilgi Güvenliği olarak bu etkinliği 2 gün boyunca keyifle takip ettik.

Başta TOSYÖV Vakfı Başkanı Sayın Yalçın SÖNMEZ olmak üzere ve emeği geçen tüm TOSYÖV yetkililerine, TÜBİTAK Martek Genel Müdürü Sayın Dr. Orhan ÇÖMLEK’e ve diğer sponsorlara teşekkürlerimizi sunarız.

Kobi Zirvesi

Düzce Üniversitesi’nde Gençler İle Buluştuk

Düzce Sunum

28.11.2014

Düzce Üniversitesi öğrencilerinin yoğun ilgi ve interaktif katımları ile gerçekleştirdiğimiz eğitimde geçmişten bugüne bilginin risklerini anlatan ISR Pazarlama GMY’sı Hasan E. YILMAZ bu sektörde kariyer yapmak isteyen öğrencilere verdikleri bilgiler ile aydınlatmaya çalıştı.

Pırıl pırıl katılımcı genç arkadaşlarımıza ve ayrıca nazik daveti dolayısıyla Sayın Azize Şahin hocamıza teşekkürlerimizi sunarız.

 

http://marmarateknokent.tubitak.gov.tr/tr/haber/teknoloji-gelistirme-bolgemizde-bilgi-guvenligi-konusunda-faaliyet-gosteren-firmalardan-isr

İETT ve TÜSSİDE Proje Paylaşım Toplantısındayız

IETT Sunum

17.09.2014

ISR ekibi İETT ve TÜSSİDE ile gerçekleştirilen toplantıda TÜBİTAK Martek’te yürütmekte olduğu bilgi güvenliği projesine ilişkin sunum gerçekleştirdi.

TÜSSİDE (Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü) yetkilileri ile İETT (İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri) yetkililerine bizleri dinlediği için teşekkür ederiz.

ISR Mentorluk Göreviyle TÜBİTAK Martek Girişimcilik Kampında

ISR Mentorluk

11.09.2014

TÜBİTAK Marmara Teknokent’in 2ncisini düzenlediği “Girişimcilik Kampı” etkinliğinde ISR ekibi mentor olarak görevini yerine getirdi.

TÜBİTAK Marmara Teknokent’in 2ncisini düzenlediği “Girişimcilik Kampı” etkinliğinde ISR ekibi mentor olarak görevini yerine getirdi.

MARTEK A.Ş. II. Girişimcilik Kampı Türkiye genelinde düzenlendi. Diğer Teknokentler ile yapılan işbirliği ile 400 başvuru arasından 30 seçkin proje ile girişimciler kampa katıldı. 1 hafta süren kamp sonunda, 5 girişimciye Başarılı Proje Ödülü verildi. Başarılı projeler herhangi bir kurum tarafından desteklenirse, MARTEK A.Ş. den de 25.000 TL. destek alacaklar.

Etkinliğe katılan tüm genç arkadaşlarımıza projelerinde başarılar dileriz.

ScavDat Tübitak Başvurusu Onaylandı

Scavdat

16.08.2014

ScavDat adı ile oluşturulan bilgi güvenliği projemizin Tübitak Marmara Teknokent’te sürdürülmesi üzere başvurumuz onaylandı.

ISR Bilgi Güvenliği, küçük ve orta ölçekli işletmelerin güvenlik ihtiyaçlarının profesyonel bir gözle incelenmesi ve çözüme kavuşturulmasına yönelik oluşturduğu ScavDat isimli projeyi hayata geçirmek üzere çalışmalarına başladı.

Proje planı çerçevesinde çalışmalarına Tübitak MAM’da yer alan Marmara Teknokent’te devam edecek. ISR bu projesinin yanı sıra yeni projelerinde de Tübitak desteği ve onayı almak üzere de hazırlıklarını sürdürüyor.

ScavDat Tübitak Başvurusu Gerçekleşti

Scavdat

14.05.2014

ScavDat adı ile oluşturulan bilgi güvenliği projemizin Tübitak Marmara Teknokent’te sürdürülmesi üzere başvurumuz gerçekleştirildi.

ISR Bilgi Güvenliği, küçük ve orta ölçekli işletmelerin güvenlik ihtiyaçlarının profesyonel bir gözle incelenmesi ve çözüme kavuşturulmasına yönelik oluşturduğu ScavDat isimli projeyi hayata geçirmek üzere gerekli son adıma geldi.

Proje planı çerçevesinde çalışmalarına Tübitak MAM’da yer alan Marmara Teknokent’te devam etmek ve Tübitak desteği almak üzere hazırlıklar tamamlandı. Proje değerlendirme süreci tamamalanmak üzere. Yakın zamanda proje lansmanına yönelik çalışmalar da sonuçlandırılacak.

Bilginiz ISR’ye Emanet

Ülkemizin önde gelen Kobi platformlarından olan KobiEfor dergisi 2014 yılı Mayıs baskısında yayınlanan röportajımızı aşağıdaki linkte de bulabilirsiniz;

http://www.kobi-efor.com.tr/haberler/haber/bilginiz-isrye-emanet-information-security-research-h2640.html

Kobi Efor

01.05.2014

Bilginiz ISR’ye emanet; Information Security Research

ISR Bilgi Güvenliği Genel Müdürü Eren Ertem Develi, bilgi güvenliğinin tüm şirketlerin temel ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, “ScavDat” projeleriyle kurumların ihtiyaçlarına en uygun güvenlik çözümünü sunduklarını söylüyor. Develi, ayrıca Türkiye’de hizmete giren “KolaySpot” web bazlı kullanıcı yönetim ürünlerinin önümüzdeki dönemde yurtdışına da hizmet vereceğini belirtiyor.

İşletmeler ciro ve karlılıklarını artırmak hedefiyle gün geçtikçe teknolojiden daha fazla faydalanıyor. Geçmiş operasyonlardan elde edilen verilerin, potansiyelin kazanca çevrilmesi, operasyonel işlemlerin hızlandırılması ve hata paylarının azaltılması amaçlarıyla her geçen gün daha fazla operasyon ve şirket bilgileri elektronik ortama aktarılıyor.

ISR Bilgi Güvenliği Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Eren Ertem Develi, elektronik ortamda barındırılan yasal ve kurumsal hafıza verileriyle operasyonların bel kemiği olan bilgisayarlar erişim kolaylığı sağlarken bu bileşenlerden oluşan işyeri ağlarının güvenliğinin bir şirketin varlığını sürdürebilmesi, ticari değerini ve kazançlarını koruyabilmesi için temel faktörlerden birisi olduğunun görüldüğünü söylüyor. Develi, bu alanda artan ihtiyaçlara kaliteli ve uygun çözümler getirmek, öğrencilik yıllarından bu yana yaklaşık 15 yıldır ilgi duydukları yazılım ve ağ güvenliği çalışmalarından elde edindikleri tecrübelerini özgürce paylaşmak amacıyla ortaklarıyla biraraya gelerek ISR Bilgi Güvenliği şirketini kurduklarını anlatıyor: “Information Security Research kelimelerinin baş harflerinden oluşan ISR, adını Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenen mini bir yarışma ile öğrencilerden aldı.”

Eren Ertem Develi, bilgi güvenliğinin KOBİ ölçeğindeki firmalarda da risk teşkil etmeye ve önem kazanmaya başladığı bu dönemde “ScavDat” olarak isimlendirdikleri projeleriyle üretim gerçekleştiren orta ve büyük ölçekli işletmelerin bilgi güvenliği sorunlarını çözmeyi hedeflediklerini açıklıyor: “Bir KOBİ’de üretim sürekliliğinin ve operasyon sürekliliğinin sağlanması, satış, ciro, stok, üretimformülü, müşteri listesi ve benzeri her türlü diğerstratejik bilgilerin güvenliklerinin sağlanması, kaybının önlenmesi için temel önlemlerin alınması, çalışanlardan kaynaklanan ve bilgi güvenliğinde zafiyet yaratan gereksiz bilgi paylaşımı ve internetin yanlış kullanımının önüne geçilebilmesi gibi temel amaçlarla  ‘ScavDat’ hizmet paketi projesinde öncelikle KOBİ’nin ihtiyaçları saptanmakta, bütçeye ve amaca en uygun; optimum çözüm planı paylaşılarak uygulanmaktave farkındalık eğitimleriyle de bilgi güvenliği sisteminin sağlıklı çalışırlığı sağlanmaktadır. Projeye yönelik TÜBİTAK ve KOSGEB desteği almak üzere girişimlerde de bulunuldu.”

ISR Bilgi Güvenliği Ar. Ge. ve Yazılım Destek Hizmetleri Ltd. Şti., bu projenin yanısıra BT güvenlik altyapısı ve disiplinine kavuşmuş kurum ve kuruluşlarda da bilgi güvenliğinin devamının sağlanmasında önemli bir adım olan risk analizi hizmetleri sunuyor. Zafiyet taramaları ve penetrasyon testleri ile bu analizlerin gerçekleştirildiğini, tespit edilen riskler doğrultusunda da her türlü seviyede donanım ve eğitim ihtiyaçları karşılandığını aktaran Develi, “Bu analizler ayrıca periyodik olarak tekrarlanarak geçmişe kıyasla gelinen nokta ve bu nokta doğrultusunda ihtiyaç duyulan aksiyonlar ortaya konulmaktadır” diyor.

“Güvenlik, bir ürün değil; bir süreçtir”  Bruce Schneier
Eren Ertem Develi, yaptıkları risk analizleri çerçevesinde pek çok kurumun altyapı ihtiyaçlarını tamamladıktan sonra güvenlik sorununu çözdüğü düşüncesiyle gerekli yeni yatırımlarda bulunmadığı veya pek çok alanda da doğru kullanımı gerçekleştiremediklerinden dolayı yatırımlarından maksimum faydayı edinemediğinin görüldüğünü ifade ediyor: “Oysa ki elektronik ortamda güvenlik sürekli gelişen teknoloji dolayısıyla yeni açıklıkları ortaya çıkarmakta, gelişen tehditler dolayısıyla güncel çözümlerin üretilmesi veya alışkanlıkların gözden geçirilmesi gerekmektedir. Bu konu sürekli takibi gerektirdiğinden bir uzman desteğinin alınması verimlilik ve sonuç açısından oldukça önemlidir. En son gelişmelerle sizlere destek olmak üzere odak noktası güvenlik olan çalışmalarımızı ve araştırmalarımızı sürdürmekteyiz.”

Daha pratik ve daha uygun maliyetli çözümler için Ar-Ge
Eren Ertem Develi, özellikle elektronik ortamda yeralan bilgilerin güvenliği konusunda Türkiye’de bilgi güvenliği çözümlerinin kullanımının yaygınlaştırılması, ihtiyaçların karşılanması, mevcut ürünlerin ülkede kullanım ihtiyaçları ve alışkanlıklar doğrultusunda yeniden düzenlenmesi; ürünlerin lokalizasyonu ve ayrıca yeni fikirler ile devlet kurumlarına ve özel sektöre yönelik yeni ürünler üretmek amacıyla çalışmalarını yürüttüklerini dile getiriyor: “Araştırmalarından ve saha deneyimlerinde elde ettiği tecrübelerinden yola çıkarak ISR ekibimiz, başta ülkemiz olmak üzere dünyada da kullanıcıların ihtiyacı olan çeşitli yazılım ve donanım ürünlerinin geliştirilmesi yolunda çalışmalarını hızla sürdürmektedir.”

Alternatif Kablosuz Ağ (WiFi) Yönetimi
Eren Ertem Develi, bu kapsamda Türkiye’de hizmete giren “KolaySpot” web bazlı kullanıcı yönetim ürünlerinin önümüzdeki dönemde de yurtdışına hizmet vereceğini kaydediyor: “Kablosuz ağda kullanıcı yönetimini sağlayan ve yasal kayıt tutulmasını sağlayan çözümlerin maliyetleri ve teknik eleman gereksinimi dolayısıyla maliyeti daha uygun, mevcut cihazların değerlendirildiği ve kullanımı kolay bir çözüm üretmek amacıyla çalışılan bu yeni ürünle henüz internet dağıtımına çözüm üretememiş pek çok restoran, kafeterya ve internetini misafirleri ile paylaşan diğer tüm KOBİ’lere yeni bir alternatif olarak sunulmaktadır. Kablosuz ağa giriş kontrolünü sağlamak ve 5651 Sayılı Kanun kapsamında yasal kayıt tutulmasına yardımcı olmak üzere üretilen KolaySpot ile modemler kullanımı kolay basit birer hotspot çözümüne dönüştürülüyor.”

Hepimiz için Ar-Ge; pratik çözümler
ISR, gelişen teknoloji çözümlerinin Türkiye’de uygulanması çalışmalarının yanısıra Türk insanının alışkanlıkları doğrultusunda güvenliği artırıcı bazı çözümler için de çalışmalarına başladı. Örneğin; topluma açık alanlardaki bilgisayar kullanımında kullanıcıya yardımcı olmak üzere geliştirilmekte olan yardımcı bir teknoloji ile kullanıcısı ortamdan uzaklaştığında bilgisayarın güvenli moda geçtiği bir sistem projelendirilmiş. Bu sayede alışkanlık edinememe, unutma, vakit kaybetme gibi sebeplerin bertaraf edilerek kullanıcının günlük kullanımına kolaylık sağlanması, işletme bilgilerinin güvenliğinin sağlanması planlanıyor.

Tüm son kullanıcının güvenliğine ilişkin bu hizmet ve projelerinin yanısıra ISR ekibi ayrıca firmalara Ar-Ge destek hizmeti sunuyor, yeni ürün geliştirilmesine ilişkin konularda danışmanlık ve yazılım destek hizmetleri de veriyor.

“Yazılım güvenliği ayrı bir uzmanlıktır”
ISR Bilgi Güvenliği Kurucu Ortağı ve Bilgi Güvenliği Danışmanı Hasan E. Yılmaz, “ISR; kendi yazılımını geliştiren firmalar, profesyonel yazılım üretici ve geliştiricilerinin de güvenlikle ilgili ihtiyaçlarını karşılayabilen, gerektiğinde yazılımın sistem ile bütünlüğü ve kaynak kodlarının da güvenlik taramasının gerçekleştirilmesi konusunda hizmet veriyor” diyor.

ISR’ın ayrılmaz ikilisi; pratik ve teori
Hasan E. Yılmaz, geçmiş çalışmalarında ağ (network) güvenliği, ağ ve fiziksel güvenlik birleşimli projeler, yazılım ve kod güvenliği konularındaki çalışmalarını ve bilgi birikimini ISR şirket unvanı altında devam ettiren uzmanların sektör genelinde ihtiyaç duyulan çeşitli konularda proje, ürün geliştirme ve üretme çalışmalarının yanısıra bilginin en önemli kaynaklarından birisi olan saha pratiğini de sürdürmeye devam ettiğini belirtiyor.

Çekirdek bir kadroya sahip olan firma dünyaca kabul gören cEH v8 (Certified Ethical Hacker), OSCP (Offensive Security Certified Professional), OSCE (Offensive Security Certified Expert) sertifikalarına sahip. Bu sertifikalar bilgi güvenliği hususunda yüksek düzeyde saldırı becerisine sahip bir saldırganın bilgi ve beceri sahipliğini vurgulayan, bu becerilerin etik, çözümcü yönde kullanımını gösteren sertifikalar. Bu sertifikasyonlar pek çok Bilişim Teknolojisi (BT) uzmanı tarafından yakından takip ediliyor. “Özellikle OSCE sertifikası 48 saatlik bilgisayar başında tamamen uygulama ile yapılan bir uzmanlık sınavı olup henüz dünya genelinde yaklaşık 2.000 kişi, Türkiye genelinde de bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda uzman tarafından elde edilebilmiştir” diyen Yılmaz, şunları söylüyor: “Yüksek bilgi ve beceri düzeyine sahip bu sertifikalı uzmanlarla ekibimiz periyodik olarak ağ güvenlik denetimi yapan şirketlerin yıllık kontrolü ile sistem kuruluş hizmeti veren şirketlerin kurmuş olduğu sistemlerin zafiyet ve son kontrol denetimlerini de gerçekleştirmekte, odak noktalarının farklı olmasından dolayı gerçekleşebilecek insani ve kurulum hatalarını analiz ve tasdik ederek güvenlikte son denetim hizmeti ile noktayı koymaktadır.”

Kadir Has Üniversitesi’nin Daveti ile Bilgi Güvenliği Seminerindeyiz

ISR - Kadir Has Sunumu

28.02.2014

Değerli Kadir Has Üniversitesi hocalarımızın daveti üzerine öğrencilerimiz ve hocalarımıza bilgi güvenliğine ilişkin temel ve güncel bilgileri aktardık

ISR - Kadir Has Sunumu
Sizi Arayalım

Hakkımızda daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

2 yıl boyunca TÜBİTAK Martek desteği ile sürdürdüğümüz ScavDAT projemiz kapsamında geliştirdiğimiz metodolojilerimizden, edindiğimiz tecrübelerden ve özgün raporlamalarımızdan örnekler görmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

bilgi at isr.com.tr

Sizi Arayalım