İleri Düzey Kalıcı Tehdit (APT) Tespit Hizmetimiz

İleri Düzey Kalıcı Tehdit – APT (Advanced Persistent Threats) işletim sistemi özelliklerini ve mimarisini kullanarak saklanan ve geleneksel metotlar ile bulunamayan, adeta bilgisayarınızdaki bir casus gibi davranan yazılımlardır.

Antivirus, antihacker, antimalware vb. standart herhangi bir koruyucu yazılımın tespit etmesinin mümkün olmadığı bu tehdit türü, zaman içerisine yayılan, devamlı ve çok yönlüdür.

PROFESYONEL YETKİNLİK

Antivirus, antihacker, antimalware vb. standart herhangi bir koruyucu yazılımın tespit etmesinin mümkün olmadığı bu tehdit türü, zaman içerisine yayılan, devamlı ve çok yönlüdür.

Yapay zeka algoritmaları da içerebilen bu tehdit türü elde ettiği bilgilerin ayrıştırmasını yaparak değerli/değersiz, önemli/önemsiz olup olmadığına karar verebilecek kadar iyi tasarlanabilmektedir.

APT‘ler sisteme genellikle zarar vermezler ve fark edilmez şekilde network içerisinde yayılabilirler. Bazen sadece aktaracak olduğu bilgileri toplayıp fark edilmesi çok güç yöntemler ile ağ aktivitelerini/ güvenlik bilgilerini gözlemleyerek yakalanmayacakları uygun bir zamanda ele geçirdikleri bilgileri dışarıya aktarır.

APT ‘ler zarar vermediklerinden varlıklarını tespit etmek ileri düzey uzmanlık, güvenlik yazılımı geliştirme tecrübesi ve özel metotlar gerektirir.

ISR, uluslararası bilinirliğe sahip OSCP (Offensive Security Certified Professional), OSCE (Offensive Security Certified Expert) sertifikalı güvenlik mühendislerinin tecrübeleri ile bu konuda sizlere yardıma hazırdır.

 

OSCEOffensive Security Certified Professional

ISR Bilgi Güvenliği, 25 yılı aşkın süredir güvenlik sektörünü takip eden uzmanlardan oluşmaktadır.

Uzmanlarımız çalışmalarına dair bulgularını sizin ihtiyacınıza en uygun şekilde özet nitelikte, teknik açıklamarı ile ve sade bir dil ile Türkçe raporlayarak sizin işinize ve çözüme odaklanabilmenizi sağlar.

Siber güvenlik konusunda bilgi güvenliğini sağladığımız müşterilerimizin güvenliğini sürdürmek amacıyla adlarını burada paylaşmayı doğru bulmuyoruz.

Gizlilik anlaşmamız çerçevesinde referanslarını paylaşmak üzere izin aldığımız müşterilerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışmalar sonucunda tespit edilen sistem zafiyetleri ve bu zafiyetlere bağlı erişilebilecek bilgilerin gizli kalması bizim için yüksek derecede önemlidir.

Siber güvenlik çalışmalarının başlangıcında her iki kurumun da çalışma şartlarına yönelik gizlilik sözleşmesi imzalaması ve bu çerçevede kurumsal disiplinin korunması sağlanmaktadır.

Sözleşmelerimiz çerçevesinde çalışmalarımızın gizlilikle yürütülmesi, size karşı olan şeffaflığımızı kaybetmemiz anlamına gelmemektedir. Çalışmalara yönelik ihtiyaç duyulan detaylı bilgi yetkili kişilere aktarılmaktadır.

Memnuniyet hedefimiz çerçevesinde müşterilerin kazanımı, tekrarlayan müşterilere döndürülmesi ve olumlu referans kazanımı için tüm çalışmalarımız özveri ile yürütülmektedir.

Sizi Arayalım

İleri düzey kalıcı tehditlerin (APT) tespitine yönelik bizimle iletişime geçebilirsiniz.

bilgi at isr.com.tr
Sizi Arayalım