Siber Hijyen Tespit Hizmetlerimiz

Siber hijyen kontrolü yaparak, zararlı yazılım, zararlı kaynak veya ağ hareketinin belirlenebilmesini sağlanır, bu tespitler sonucunda daha iyi ve daha sağlıklı bir dijital yaşam ve güvenlik sürdürmeniz mümkün kılınır.

Kontroller sırasındaki tespitler, bir acil durum yapılacaklar listesi ile belirtilir. Bu, güvenli hale derhal ulaşmak için çok etkili ve kolay bir yoldur.

PROFESYONEL YETKİNLİK

ISR Ar-Ge laboratuvar ekibinin sızma (penetrasyon) testlerinden edindiği tecrübelerini ve ayrıca birçok kuruluştaki önemli veri ihlallerine yanıt veren son 7 yıldaki engin deneyimini öne sürmektedir.

Testler ve/veya olaylar sırasında bulunan bu ihlaller, yönetici erişimini içeren en yaygın popüler saldırılardan kaynaklanır ve incelenen her vaka, saldırganların bir kuruluşun güvenlik açıklarını nasıl işlettiği ve sömürdüğü hakkında değerli bilgiler sağlar.

Siber hijyen çalışmarı ile kuruluşlara daha hızlı risk azaltma ve daha az bütçe harcamasıyla tatmin edici bir güvenlik seviyesine ulaşma konusunda da yardımcı oluyoruz.

ISR, uluslararası bilinirliğe sahip OSCP (Offensive Security Certified Professional), OSCE (Offensive Security Certified Expert) sertifikalı güvenlik mühendislerinin tecrübeleri ile bu konuda sizlere yardıma hazırdır.

 

OSCEOffensive Security Certified Professional

ISR Bilgi Güvenliği, 25 yılı aşkın süredir güvenlik sektörünü takip eden uzmanlardan oluşmaktadır.

Uzmanlarımız çalışmalarına dair bulgularını sizin ihtiyacınıza en uygun şekilde özet nitelikte, teknik açıklamarı ile ve sade bir dil ile Türkçe raporlayarak sizin işinize ve çözüme odaklanabilmenizi sağlar.

Siber güvenlik konusunda bilgi güvenliğini sağladığımız müşterilerimizin güvenliğini sürdürmek amacıyla adlarını burada paylaşmayı doğru bulmuyoruz.

Gizlilik anlaşmamız çerçevesinde referanslarını paylaşmak üzere izin aldığımız müşterilerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışmalar sonucunda tespit edilen sistem zafiyetleri ve bu zafiyetlere bağlı erişilebilecek bilgilerin gizli kalması bizim için yüksek derecede önemlidir.

Siber güvenlik çalışmalarının başlangıcında her iki kurumun da çalışma şartlarına yönelik gizlilik sözleşmesi imzalaması ve bu çerçevede kurumsal disiplinin korunması sağlanmaktadır.

Sözleşmelerimiz çerçevesinde çalışmalarımızın gizlilikle yürütülmesi, size karşı olan şeffaflığımızı kaybetmemiz anlamına gelmemektedir. Çalışmalara yönelik ihtiyaç duyulan detaylı bilgi yetkili kişilere aktarılmaktadır.

Memnuniyet hedefimiz çerçevesinde müşterilerin kazanımı, tekrarlayan müşterilere döndürülmesi ve olumlu referans kazanımı için tüm çalışmalarımız özveri ile yürütülmektedir.

SİBER HİJYEN HİZMET SEÇENEKLERİ

 


Dahili Siber Hijyen Kontrolü

İç ağınıza bir yazılım ve/veya donanım yerleştirerek ağa bağlı varlıkların hijyenini değerlendiririz.

Kontrol Süresi: Varlık büyüklüğüne göre belirlenir, 1 Gün ila 30 Gün arasında

 


Harici Siber Hijyen Kontrolü

Mobil varlıkların ve/veya sunucu varlıklarının ve/veya bulut hizmetlerinin hijyen seviyesinin belirlenmesi, ve/veya İnternet’te bulunan diğer servis cihazlarının hijyen durumunun belirlenmesi.

Kontrol Süresi: Varlık büyüklüğüne göre belirlenir, 1 Gün ila 30 Gün arasında

 


Public (Kamusal) Alan Kullanıcısı Siber Hijyen Kontrolü

Kamusal alanlarda dijital varlıkların hijyenik kullanım bilincinin artırılması, hem tespitleri hem de eğitimi içerir.

Kontrol Süresi: Varlık büyüklüğüne göre belirlenir, 1 Gün ila 30 Gün arasında

 


Kişisel Siber Hijyen Kontrolü

Mobil varlıkların hijyen seviyesinin ve/veya diğer kişisel varlıkların hijyen seviyesinin belirlenmesi, kişisel eğitim ve tehdit vektörleri için öneriler ile sosyal ve çalışma hayatı arasındaki bağlantı örneklerini içerir.

Kontrol Süresi: Varlık büyüklüğüne göre belirlenir, 1 Gün ila 10 Gün

 


Admin/Üst Düzey Yönetici Siber Hijyen Kontrolü :

Yönetici (admin) veya üst düzey yönetici (executive) için yapılan bu spesifik hijyen kontrolü, yaygın siber saldırılara karşı hızlı bir aksiyon ile risk azaltmaya yardımcı olur. Bir olayın ardından veya şüpheli neden ya da periyodik kontrol amacıyla alınabilecek bu hizmet, güçlü güvenlik altyapısı kuran ve sürdüren bir kuruluşun da hijyen düzeyinin yükselmesini sağlar.

Sızma testi için bütçe ayıramayan kurumlarda, ya da bütçe kararlarına kadar olan süreçte hızlı aksiyon ile güvenlik sağlama ihtiyacı olan çok sayıda kurum tarafından tercih edilmektedir.

Sizi Arayalım

Siber hijyen tespitine yönelik bizimle iletişime geçebilirsiniz.

bilgi at isr.com.tr
Sizi Arayalım